Fikri Sınai Haklar Çalışma Grubu Toplantısı Çalışma Grubu

Fikri Sınai Haklar Çalışma Grubu Toplantısı

Online
22 Mayıs 2024 10:00
22 Mayıs 2024 12:00
2 saat
Pınar Yozgatlı (Sun Tekstil), Umut Tüzer (Şişecam) ve Hanife Sönmez (Kastamonu Entegre)

Fikri Sınai Haklar Çalışma Grubu Toplantısı

22 Mayıs 2024 tarihinde, Fikri Sınai Haklar Çalışma Grubu toplantısı ARGEMİP bünyesinde gerçekleştirilmiştir. Toplantının ana gündemi, üyelerimizin fikri ve sınai haklar konusundaki bilincini artırmak ve bu alanda yapılacak çalışmaları planlamaktı.


Toplantıda öncelikle, patent konusunun önemi vurgulanmıştır. Katılımcılar, patentlerin Ar-Ge merkezleri ve şirketler için neden kritik olduğunu tartışmış ve bu alandaki bilinçlendirme çalışmalarının önemine dikkat çekmiştir. 


Yeni yönetim ekibi seçimi de toplantının önemli bir kısmını oluşturmuştur. Pınar Yozgatlı (Sun Tekstil), Umut Tüzer (Şişecam) ve Hanife Sönmez (Kastamonu Entegre) ARGEMİP Fikri Sınai Haklar Çalışma Grubu'nun yeni yönetim ekibine seçilmiştir. Yeni ekibin görevi, fikri mülkiyet konularında çalışmaları yönlendirmek ve üyelerin bu konularda bilinçlenmesini sağlamaktır.


Toplantıda ayrıca, bu yıl ve önümüzdeki yıllarda yapılacak çalışmaların detayları ele alınmıştır. ARGEMİP'in, üyelerine nasıl katkı sağlayabileceği tartışılmıştır. Yeni yönetim ekibi, bu çabaları koordine etmek ve etkin bir şekilde yönetmek için kararlılıklarını ortaya koymuştur.

Etkinlik Katılım Başvurusu