PINAR ENTEGRE ET VE UN SAN. A.Ş.
Telefon :

0 232 8770900

E-posta :

fatma.vural@pinaret.com.tr

Website :

www.pinar.com.tr

PINAR ENTEGRE ET VE UN SAN. A.Ş.

Firma Hakkında :

Türkiye’nin ilk özel girişim entegre et tesisi olarak 1985 yılında kurulan PINAR ET, gıda sektörünün öncü markalarından olan “Pınar” şemsiyesi altında ve “Pınar” markalı ürünlerle pazarda yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük ve en saygın gruplarından Yaşar Topluluğu’nun bir üyesi olarak faaliyetlerine devam etmektedir. PINAR ENTEGRE ET VE UN SANAYİİ A.Ş.’nin ana faaliyet konusunu; büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ile kanatlı hayvanların ve balıkların et ve yan ürünlerinin üretilmesiyle birlikte, dondurulmuş hamur ürünleri ve hazır yemek üretimi oluşturmaktadır. PINAR ET, üretmekte olduğu ürünlerin yurt içi net satışının yaklaşık %75’ini iştiraki ve grup şirketi konumunda olan Yaşar Birleşik Pazarlama Dağıtım Turizm ve Ticaret A.Ş.’ye (“YBP”), yurt dışı satış ve dağıtımının önemli bir kısmını ise yine Yaşar Grubu şirketlerinden Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’ye (“YDT”) yapmaktadır. Şirket’in sermayesinin %33’üne karşılık gelen hisse senetleri Borsa İstanbul’da (”BIST”) işlem görmektedir. Şirket’in%54 oranında hissesine sahip olan Yaşar Holding A.Ş. şirketin ana ortağı konumundadır. PINAR ET, bugün Türkiye şarküteri, dondurulmuş et ve dondurulmuş deniz ürünleri pazarlarının lider markası konumundadır. Kaliteli üretim anlayışını köklü ve yenilikçi bir kuruluş olma avantajıyla birleştiren şirket, kurulduğu günden bu yana sağlığı ve lezzeti bir arada sunmaktadır.

Ürün ve Hizmetler :

Farklı müşteri gruplarının beklenti ve taleplerini karşılama hedefiyle çalışan PINAR ET şarküteri, dondurulmuş et ürünleri, dondurulmuş unlu ürünler, dondurulmuş deniz ürünleri, deniz ürünleri ve taze et ürünleri kategorilerinde farklılaşmış ürünler üretmektedir. Tüketicilerine geniş bir ürün portföyü sunan, marka bilinilirliği ve marka güvenirliği hem faaliyet gösterdiği sektörde hem de tüketici bazında yüksek olan PINAR ET, piyasaya sunduğu yeni ürünlerle yeni segmentler oluştururken sektörde trendleri belirlemektedir. PINAR ET, büyümesini katma değerli ürünlerde sürdürürken, ürün portföyünün %92’si katma değerli ürünler olan şarküteri ve donuk ürünlerden oluşmaktadır. Müşterilerinin ve tüketici kitlesinin ihtiyaçlarını doğru çözümleyip bu çıktılara göre ürünlerini geliş ren PINAR ET, ürün gamını zenginleştirmeye devam etmektedir. PINAR ET’te üretilen ürünler şu şekilde sıralanabilir: 1) ŞARKÜTERİ (SUCUK, SALAM, SOSİS, JAMBON, FÜME KAVURMA) 2) DONDURULMUŞ ET ÜRÜNLERİ ( BURGER, KÖFTE, KAPLAMALI ET ÜRÜNLERİ) 3) DONDURULMUŞ UNLU MAMÜLLER ( BÖREK, MİLFÖY, PİZZA) 4)DONDURULMUŞ DENİZ ÜRÜNLERİ (KALAMAR, KARİDES, HAMSİ,LEVREK, MEZGİT, KAPLAMALI BALIK ÜRÜNLERİ) 5)TAZE ET ÜRÜNLERİ (HİNDİ ETİ, DANA ETİ, SAKATAT) 6)KONSERVE ÜRÜNLERİ (HİNDİ KONSERVE)

Adres :

PINAR ENTEGRE ET VE UN SAN. A.Ş.KEMALPAŞA OSB MAHALLESİ 503 SOKAK NO:224 KEMALPAŞA/İZMİR

AR-GE Merkezi Çalışan Sayısı :

23

Şehir :

İZMİR

Sektörler :

Gıda

Çalışma Alanları :

Unlu mamuller üretimi, Balık ve balık ürünleri üretimi, Hindi eti ve hindi ürünleri, Konserve ürünleri, Kırmızı et ve kırmızı et ürünleri üretimi

Ar-Ge / Tasarım Merkezi Tescil Tarihi :

20 Ekim 2017

Üyelik Tarihi :

14 Ocak 2019