KREA İÇERİK HİZMETLERİ VE PRODÜKSİYON A.Ş.

Telefon:

0212-326 02 94

E-posta:

arge@digiturk.com.tr

Web Site Adresi:

www.digiturk.com.tr

Firma Hakkında

Digiturk markasıyla faaliyet gösteren Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş., Türkiye’de dijital televizyon yayıncılığını başlatan ve bu alanda lider konumda bulunan kuruluş olarak, en kaliteli içeriklerden oluşan yayınları, dünya standartlarındaki en üstün ses ve görüntü kalitesi ile 3,5 milyonun üzerindeki üyesine aktarmaktadır. Yayın kalitesi, içeriği ve teknolojisi ile liderliğini sürdürme vizyonuyla hareket eden Digiturk, Ar-Ge alanında dünyadaki yeni teknolojileri yakından izlemekte ve hızla sistemine entegre etmektedir.

Ürün ve Hizmetler

Digiturk yayıncı ve yapımcı kuruluşlardan satın aldığı içerikleri, ticari paketler halinde abonelerine satan bir şirkettir. Bu içerikleri, abonelerine, bir uydu platform işletmecisi vasıtasıyla iletmektedir. Abonelik sistemindeki müşterilerine ücretli olarak içerik temini hizmetlerinin yanında, dergi satışı, film hakları alım ve satımı, prodüksiyon işleri ile reklam hizmetleri vermektedir. Digiturk'ün geniş hizmet yelpazesi çok sayıda üyelik alternatifini kapsamaktadır ve üyelerine platformu üzerinden yayın yaptığı 140’ın üzerinde TV kanalı ile hizmet vermektedir. Türkiye'de ilk HD yayın, ilk HD naklen yayın, ilk 3D yayın ve ilk canlı 3D maç yayınını gerçekleştiren Digiturk, 2014 yılında Sony işbirliği ile yapılan özel etkinlikte Galatasaray-Beşiktaş derbisini 4K canlı yayınlayarak yine bir ilke imza atmıştır. 2016-2017 sezonunda her hafta bir lig maçını 4K olarak yayınlayan Digiturk bu maçların aynı zamanda uyumlu VR gözlüklerden izlenebilmesini sağlayarak, beIN CONNECT VR ve Digiturk Play VR uygulamaları ile VR yayın teknolojisini Türkiye’deki futbolseverlerle buluşturmuştur. Digiturk üyelere Portal ve elektronik program rehberi gibi hizmetler de sunulmaktadır. Programları ve filmleri orijinal dillerinde, altyazılı veya dublajlı olarak izleme olanağı sağlayan dil seçeneği de sunulan hizmetler arasındadır. Digiturk Plus'ı 2007'de kullanıma sunarak, dijital yayın dünyasında yine çığır açıcı bir gelişmeye imza atmıştır. 2012 yılında hayata geçirilen Dilediğin Zaman ve Dilediğin Yerde servisleri (beIN CONNECT adını aldı) ile üyeler internet üzerinden bilgisayar, tablet ve mobil cihazlardan Digiturk'ün sahip olduğu spor içeriklerini izleyebilmektedir.

Adres

Abbasağa Mahallesi Sungurlar İş Hanı No:45 Kat: 1-2-3 Beşiktaş İstanbul

Şehir

İSTANBUL

Sektörler

Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri

Çalışma Alanları

Uydu Üzerinden Yurt İçinde veya Yurt Dışında Çok Kanallı (Digital) Görüntü Ses ve Verilerin Paketler Halinde Müşterilere Sunulması

Dergi Satışı

Film Hakları Alım ve Satımı

Prodüksiyon İşleri

Reklam Hizmetleri

Ar-Ge / Tasarım Merkezi Tescil Tarihi

20 Şubat 2009

Üyelik Tarihi

17 Ağustos 2015