TANATAR KALIP PRES İŞLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Telefon:

0222 236 09 70

E-posta:

bilgi@tanatar.com.tr

Web Site Adresi:

www.tanatar.com.tr

Firma Hakkında

Tanatar, Valeo, Betaseals Freudenberg, Beltan Vibroacustic vb. gibi uluslararası Tier 1 tedarikçilerinin Tier 2 tedarikçisi olarak 10 yılı aşkın bir süredir otomotiv endüstrisine ve 30 yılı aşkın süredir beyaz eşya sanayi için parça tedarik etmektedir. ISO / TS 16949: 2009 soğuk şekillendirilmiş sac parçaların oluşturulmasında kalite sistem belgesine sahip olan Tanatar Kalıp, yaptığı yatırımlarla Avrupa pazarında önemli bir tedarikçi haline gelmiştir. 2018 Aralık ayında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olarak Tanatar Ar-Ge Merkezi kurulmuştur ve bakanlığa bağlı olarak farklı sektörlere hitap eden Ar-Ge projeleri gerçekleştirmektedir. Bunlar içinde patent, marka ve tasarım tescil başvurusu yapılmış olan projeler mevcuttur. Özellikle pandemi başlangıcı ile başlatılan bir Ar-Ge projesi sonucu ortaya çıkarılan Allium210 isimli UV-C dezenfeksiyon cihazı tasarım tescili almış bir ürün olup, yerli ve ulusal basın tarafından da yoğun ilgi görmüştür.

Ürün ve Hizmetler

· Baskı: DC, HRP, galvanizli, çelik, alüminyum, paslanmaz ve pirinç malzemeden kalınlığı 0,5 mm ile 12 mm arasında değişen saclar, 100 tondan 1000 tona kadar değişen hidrolik ve eksantrik preslerle şekillendirilir. Şirketimizde 2012 yılı verilerine göre yıllık 15.000 ton rulo sac hammadde tüketimi ile yıllık 100 milyonun üzerinde parça üretme kapasitesine sahibiz. · Kalıp Üretimi: Tanatar Kalıp, kesim, delme, bükme ve şekillendirme işlemlerini gerçekleştiren her türlü sac işleme kalıbını üretebilir. Özellikle aşamalı ve ince kesme kalıbı imalatı Tanatar’ın uzmanlık alanıdır. Her türlü kalıp parçası, iyi eğitim almış personelimiz tarafından, kalıp makina atölyemizde tasarlanmakta ve üretilmektedir. · Hassas Kesme / Boşaltma: Parçanın kenarı boyunca yırtılma miktarını azaltmak için tabakayı aynı anda sıkıştıran ve kesen bir boşaltma işlemi türü olan hassas kesme, Tanatar Kalıp tarafından başarıyla parçalara uygulanır. Parçalarda bulunan ince boşluklar, tamamen pürüzsüz kenarlar ile üretilir. Düşük toleranslı kompleks parçalar, Tanatar’ın uzmanlığı sayesinde daha az malzeme tüketilerek, yüksek güvenilirlik ve yüksek tekrarlanabilirlik ile üretilir. · Ar-Ge Merkezi: Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak 2018 Aralık ayında kurulmuş olan Tanatar Ar-Ge Merkezi’nde, firmanın hitap ettiği sektörler ve bunlardan farklı sektörlere de hitap eden çeşitli projeler yürütülmekte, firmamıza ait katma değeri yüksek yeni ürünler üretme hedefi ile çalışılmaktadır. Mevcut projeler için yapılmış olan patent, marka ve tasarım tescil başvuruları ve onayları ile firmamızın fikri sınai mülkiyetlerinin de artırılması hedeflenmektedir.

Adres

75. Yıl OSB Mah. 14. Cad. No:9 Odunpazarı/ESKİŞEHİR

Şehir

ESKİŞEHİR

Sektörler

İmalat Sanayi

Çalışma Alanları

Kalıp – Pres Teknolojisi Kullanılarak Otomobil ve Beyaz Eşya Parçalarının Soğuk Sac Metal Şekillendirme Yöntemi ile İmalatı

Ar-Ge / Tasarım Merkezi Tescil Tarihi

6 Aralık 2018

Üyelik Tarihi

17 Şubat 2020